بلاگ

رویه کوبی صندلی با روشی ساده

یکی از مشکلاتی که به مرور زمان برای صندلی ها به وجود می آید از بین رفتن رویه نشیمن گاه و تکیه گاه صندلی ها می باشد. در این قسمت از بلاگ گنجینه به شما خواهیم آموخت تا با کمترین مهارت و کمترین هزینه رویه کوبی نشیمنگاه و تیکیه گاه زیبا برای صندلی یا میز خود تهیه کنید.

امروزه استفاده از طناب های کنفی و نیز بندهای چرمی برای استفاده به عنوان رویه یا پشتی صندلی بسیار رایج شده است. ما در این آموزش قصد داریم تا با روش های بسیار کاربردی و ساده و در عین حال با هزینه اندک به شما در ساخت چنین رویه هایی کمک نماییم. با بکار بردن این روش ها شما خواهید توانست صندلی های معیوب و قدیمی خود را مجدد مورد استفاده قرار دهید.

در زیر ما به چندین مورد از رویه های مورد استفاده برای این آموزش اشاره خواهیم کرد.

استفاده از شلوار های جین بلااستفاده:

برای این کار کافی است شوار را به صورت نوارهای 2 الی 3 سانتی متری برش داده و یا به صورت دولایه بهم دوخت شوند تا مقاومت بیشتری حاصل گردد و ادامه به صورتی که در مقاله توضیح داده خواهد شد نوار ها را به یکدیگر ببافید

استفاده از طناب های نواری کنفی:

 

استفاده از کمربند های چرمی یا نوار های چرمی:

 
 
وسایل مورد نیاز برای ایجاد رویه بافتنی صندلی:
 1. یک عدد قیچی
 2. یک عدد منگنه کوب دستی یا برقی (در صورتی که منگنه کوب ندارید میتوانید از میخ و چکش هم استفاده کنید) . میتوانید از مورد را از دیجی کالا خرید کنید!
 3. طناب نواری کنفی به طول 5 الی 6 متر (این میزان وابسته با ابعاد نشیمنگاه و تکیه گاه صندلی می باشد.) میتوانید از دیجی کالا خرید کنید!
 4. تعدادی گل میخ یا پونز

 

ابتدا صندلی قدیمی و فرسوده که قصد تعمیر آن را دارید انتخاب کرده و رویه فرسوده را باز نمایید.

سپس نوار کنفی را باز نموده و و به اندازه نشیمنگاه صندلی آن را بچینید.

در این مرحله لبه های انتهایی نوار های کنفی را روی هم گذاشته و به قسمت جلوی صندلی و یا به قسمت زیرین صندلی با منگنه کوب و یا میخ متصل کنید.

این مرحله رو به صورت پیوسته در یک راستا انجام دهید تا تمام نشیمنگاه صندلی را پوشش دهد.

در مرحله بعد نوار کنفی رو در راستای عمود بر کنف های دیگر به صورت یکی در میان از زیر و رو عبور داده و ابتدا و انتهای آن را همانند قبل با منگنه کوب و یا میخ به صندلی متصل میکنیم.

این مرحله را تا انتها انجام دهید تا در عرض صندلی نیز تمام رویه کامل گردد:

حال نوبت به استفاده از گل میز و یا پونز میرسد که روی نگنه ها و یا میخ ها را با آنها بپوشانیم و زیبایی بیشتری به صندلی ببخشد. شما برای زیبایی بیشتر حتی میتوانستید اندکی نوار های کنفی را بلندتر میگرفتید و پس از یک دور پیچیدن به اسکلت نشیمنگاه ، انها را از داخل به صندلی منگنه کنید که احتیاجی به استفاده از گل میخ هم نداشته باشید و زیبایی بیشتری را خلق نمایید.

 

 

 

 

2 دیدگاه در “رویه کوبی صندلی با روشی ساده

 1. mino گفت:

  مرسی عالی عالی بود

  خیلی عالی بود

 2. سارا گفت:

  سلام
  خیلی عالی بود این مطلب من خیلی حال کردم باهاش

  نکته هایی که گفته بودید عالی بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.