بلاگ

معرفی چند مدل میز تحریر برای اتاق کوچک

مدل میز تحریر برای اتاق کوچک
مدل میز تحریر برای اتاق کوچک

هنگامی که برای خرید میز اقدام می کنید، باید به موارد زیادی از جمله سبک، اندازه، ظرفیت و نکات دیگر توجه داشته باشید. انتخاب میز باید با توجه به نیاز، اندازه اتاق و سبک میز انجام شود. برای مثال میز های تحریر از رایج ترین مدل میز هایی است که اکثر افراد در اتاق خود به آن نیاز دارند. اما انتخاب یک میز تحریر مناسب برای اتاق کوچک کار ساده ای نخواهد بود.

در این مطلب قصد داریم چند مدل میز تحریر برای اتاق کوچک را نام ببریم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 

ابعاد استاندارد میز تحریر برای اتاق کوچک

میز تحریر های کوچک معمولا در عرض 60 الی 65 و طول 70 الی 150 سانتی متر تولید می شوند. این در حالی است که میز های کار که ابعاد بزرگ تری دارند، با عرض 75 الی 80 سانتی متر روانه بازار می گردند.

البته برخی میز ها ممکن است با ابعاد کوچک تر با توجه به نیاز شما تولید شده باشند. نکته مهم این است که برای تطابق با اصول ارگونومی، عرض میز نباید کوچک تر  از حدود 60 سانتی متر و ارتفاع آن کم تر از چیزی نزدیک به 75 سانتی متر باشد.

مدل میز تحریر برای اتاق کوچک

مدل های میز تحریر برای اتاق های کوچک

میز های تحریر معمولی

از مهم ترین ویژگی های میز های تحریر معمولی کوچک باید به ظاهر مینیمالیستی آن ها اشاره کرد. این نوع میز ها دارای حداقل فضای ذخیره سازی هستند. و سطح زیادی برای نوشتن و دیگر کار ها در اختیار شما می گذارند.

میز های تحریر برای رسیدن به بیشترین بهره وری از فضا بهتر است در امتداد دیوار و یا در وسط یک اتاق در اداره قرار داده شوند.

میز های تحریر معمولا فضای کافی برای قرار دادن یک لپ تاپ را در اختیار شما قرار می دهند. اما با توجه به این که مدل میز تحریر برای اتاق کوچک انتخاب شده است، ممکن است در قرار دادن رایانه های شخصی به مشکل بخورید.

 

میز های کامپیوتر

اگر خانه ای با طراحی مدرن دارید، بهترین انتخاب برای شما میز های های کامپیوتر کوچک خواهند بود. میز های کامپیوتر همان طور که از نام آن ها پیداست فضای مخصوصی برای قرار دادن کیس کامپیوتر دارند.

همچنین ممکن است روی آن ها فضا های مخصوصی برای قرار دادن لوازم جانبی رایانه مشخص شده باشد.

اگر قصد خرید میز تحریر برای اتاق کوچک را دارید، میز های کامیپوتری که اندازه بزرگی ندارند نیز می توانند انتخاب مناسبی باشند.

این میز مانند میز تحریر ساده هستند و قسمت های اضافه ای برای قرار دادن اجزای جانبی یک رایانه را در خود دارند.

برای مثال میز کامپیوتر یک کشو برای قرار دادن صفحه کلید و موس رایانه دارد.

عرض یک میز کامپیوتر کوچک برای مطابقت با اصول ارگونومیک باید حداقل 60 سانتی متر باشد.

میز گوشه ای

اگر با مشکل فضای کم درگیر هستید، میز های گوشه ای می توانند برای شما گزینه بسیار خوبی باشند.

میز های گوشه ای طراحی L شکل دارند. مدل آن‌ها به گونه ای است تا به راحتی در کنج اتاق قرار بگیرند. و همزمان با این که فضای کمی را پر کنند، فضای کافی برای کار کردن به شما بدهند.

میز های گوشه ای بهترین انتخاب برای تبدیل کردن گوشه اتاق به یک گوشه جذاب برای مطالعه هستند.

میز گوشه ای ممکن است در ابعاد مختلفی تولید شود.

میز گوشه ای

میز تحریر شناور یا دیواری

میز های شناور از دیگر گزینه های مناسب برای اتاق های کوچک محسوب می شود. این مدل میز ها را با نام میز های دیواری نیز می شناسند.

همان طور که از نام آن ها پیداست روی دیوار نصب می شوند. این مدل میز ها می توانند در استفاده مناسب از فضای اتاق به شما کمک کنند.  معمولا ابعاد کوچکی دارند که این مورد برای اتاق‌های کوچک مورد توجه است.

به عنوان یک مدل میز تحریر برای اتاق کوچک ، میز های مدل شناور اغلب دارای قفسه های مختلف هستند. این قفسه‌ها موجب می‌شود  تا بتوانید وسایل اضافی خود را در آن ها قرار دهید. میز های شناور را بیشتر برای خوابگاه ها و اتاق خواب های کوچک پیشنهاد می کنیم.

مدل میز تحریر ایستاده برای اتاق کوچک

برای اتاق هایی که فضای کمی دارند، میز های ایستاده انتخاب بسیار خوبی هستند.

میز های ایستاده نوعی میز تحریر هستند که فضای روی میز زیادی را ارائه می دهند، اما زیر آن ها تمام خالی است.

معمولا میز های ایستاده ظاهری مدرن و ساده ای دارند. از ویژگی های میز ایستاده به عنوان یکی از مدل های مناسب برای اتاق کوچک می توان به قابل تنظیم بودن ارتفاع میز تحریر ها اشاره کرد.

از مهم ترین نکاتی که باید قبل از انتخاب میز های ایستاده بدانید این است که این نوع میز ها فضای ذخیره سازی زیادی را ارائه نمی دهند و برای خانه هایی با طراحی سنتی مناسب نیستند.

مدل میز تحریر تاشو برای اتاق کوچک

برای یک اتاق کوچک، بهترین گزینه انتخاب میز تاشو است.

یک میز تاشو این قابلیت را دارد که به کمک لولا هایی که در قسمت پایه آن قرار گرفته اند، تا شود.

این مدل میز پس از جمع شدن، فضای بسیار کمی را اشغال می کند، به طوری که می توان آن را به راحتی زیر تخت یا کنار کمد جا داد.

علاوه بر این، میز تاشو قابل حمل است و جا به جایی آن کار دشواری نیست. این ویژگی برای دانشجویان یک امتیاز مثبت به حساب می آید. این میز را به گزینه ای عالی برای این افراد تبدیل می کند.

بررسی چند مدل میز تحریر برای اتاق کوچک

مدل میز تحریر کتابخانه دار برای اتاق کوچک

میز کتابخانه دار یک انتخاب هوشمندانه برای اتاق های شخصی است. این مدل میز با ترکیب کارایی کتابخانه و میز تحریر، به شما در استفاده بهینه از فضا کمک می کند.

علاوه بر این، خرید یک میز کتابخانه دار در سازمان دهی بهتر وسایل موثر است. کتابخانه  این میز،  در نهایت باعث نظم بیشتر اتاق می شود.

ست میز تحریر و صندلی

برخی از میز های تحریر به طوری طراحی می شوند که صندلی آن ها کاملا در زیر میز جای بگیرد.

این مدل میز ها  فضای کافی برای انجام کار را فراهم می نمایند. و با حذف فضای اضافه ای که صندلی اشغال می کند، باعث بهره وری بیشتر از فضای اتاق کوچک می شوند.

جمع بندی

انتخاب میز مناسب کار چندان سختی نیست.  اما اگر فضای کافی در اتاق خود نداشته باشید، می تواند به کاری چالش برانگیز تبدیل شود. به همین دلیل برای انتخاب یک میز مناسب برای اتاق کوچک، باید با مدل های مختلف آشنایی داشته باشید.تا با توجه به شناختی که دارید بتوانید بهترین میز را انتخاب کنید. در این مطلب برای انتخاب یک مدل میز تحریر برای اتاق کوچک ، برخی از محبوب ترین مدل میز های کوچک را معرفی کریدم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *