بلاگ

راهنمای خرید میز ناهار خوری

راهنمای خرید میز ناهار خوری
راهنمای خرید میز ناهار خوری

بهترین مدل میز ناهار خوری برای شما میزی است که با بودجه و سبک خانه تان مطابقت داشته باشد، ساخت محکمی داشته باشد، در فضای موجود در خانه تان جای بگیرد.

هنگام انتخاب میز خوب، باید چند فاکتور اساسی را در نظر بگیرید تا انتخاب درستی داشته باشید. همچنین باید از انجام یک سری کار ها پرهیز کنید.

برای مثال حتما لازم نیست که طبق مد روز پیش بروید. در مطلب راهنمای خرید میز ناهار خوری، برخی از نکاتی را که به شما در انتخاب میز مناسب کمک می کند، نام خواهیم برد.

راهنمای خرید میز ناهار خوری

متریال در راهنمای خرید میز ناهار خوری

 

انتخاب جنس میز غذا خوری شما می ‌تواند دشوار باشد. شما باید برای انتخاب میز مناسب، بین قیمت، سهولت نگهداری و سبک شخصی خود تعادل برقرار کنید.

انتخاب میزی که با هیچ یک از این موارد مطابقت نداشته باشد، ممکن است در آینده شما را پشیمان کند. در ادامه رایج ‌ترین مواد و نکاتی که باید در مورد هر کدام در نظر بگیرید، آورده شده است:

  • میز ناهار خوری چوبی

چوب یک گزینه کلاسیک محسوب می شود. اگر به راهنما های خرید میز ناهارخوری سر بزنید، متوجه می شوید که بیشتر آن ها میز های چوبی را به شما پیشنهاد خواهند داد.

زیرا چوب بادوام و قابل تعمیر است. رایج ترین چوب هایی که برای ساخت میز ناهار خوری ها استفاده می شود، عبارتند از چوب کاج، اقاقیا، مانگو و توت. این نوع چوب ها گزینه های محبوب و اقتصادی ای در نظر گرفته می شوند.

در راهنمای خرید میز ناهارخوری باید اشاره کنیم که مدل های چوبی ممکن است که با گرما و رطوبت منبسط و منقبض شوند. همچنین خش و ساییدگی ممکن است که به سادگی روی آن ها نمایان شود. اما به همان نسبت نیز تعمیر آن ها آسان خواهد بود.

  • میز ناهار خوری روکش چوبی

در راهنمای خرید میز ناهار خوری خوب است که به میز های دارای روکش چوبی نیز اشاره کنیم. روکش چوب اغلب یک جایگزین ارزان ‌تر برای چوب توپر است.

در این روش، یک لایه‌ بسیار نازک از چوبِ توپر (یا ماده ‌ای که به شکل چوب چاپ شده است) روی یک تخته چندلا یا مغز چوبی دیگر چسبانده می ‌شود.

پیشنهاد می دهیم به دنبال میز هایی باشید که قسمت داخلی شان به خوبی برچسب زده شده باشد؛ مانند میز چوبی سخت خشک‌ شده‌ با حرارت.

راهنمای خرید میز ناهار خوری
  • میز ناهارخوری سنگی

یکی دیگر از متریال هایی که در راهنمای خرید میز ناهار خوری باید درمورد آن صحبت کنیم، سنگ است. میز های سنگی معمولا از سنگ مرمر، کوراتز مصنوعی یا سنگ ریخته شده مانند سیمان ساخته می شوند. میز های سنگی بادوام هستند؛ اما می توانند متخلخل باشند و به راحتی لکه ها را به خود جذب کنند.

بسته به نوع میزی که خریداری کرده اید، ممکن است که سنگ آن به راحتی لب پر شود یا ترک بخورد. زمانی که این اتفاق بیفتد، تعمیر آن دشوار و تقریبا غیر ممکن است. همچنین نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که میز های سنگی بسیار سنگین هستند.

 

  • میز ناهارخوری شیشه‌ای

اگر در مطلب راهنمای خرید میز ناهار خوری به دنبال یک گزینه ارزان اما شیک می گردید، بهتر است که مدل های شیشه ای را انتخاب کنید. میز های شیشه دارای مدل های مختلفی از جمله شفاف، مات یا رنگی هستند. میز های شیشه ای نسبتا ارزان هستند و می توانند فضایی دلباز ایجاد کنند.

شیشه نیز معایب خاص خود را دارد. برای مثال شیشه چندان در برابر رطوبت مقاوم نیست. همچنین می تواند لب پر شود، خش بیفتد یا ترک بخورد و با توجه به نوعی که دارد، به راحتی اثر انگشت را روی خود نشان دهد.

در صورتی که بودجه کافی دارید، می توانید میز های شیشه ای با کیفیت بالا را خریداری کنید که در صورت استفاده و نگهداری درست تا چند دهه نیز دوام می آورند.

میز غذا خوری مدرن
  • ناهار خوری فلزی

در هیچ راهنمای خرید میز ناهار خوری نمی توان میز های فلزی را مشاهده نکرد. میز های فلزی معمولا از استایل، برنج و روی ساخته می شوند و روی آن ها لاک های مخصوصی زده می شود. فلز بسیار بادوام است و به راحتی آسیب نمی بیند.

درست مانند دیگر متریال ها لازم است که در مقاله راهنمای خرید میز ناهارخوری به معایب آن نیز اشاره کنیم. مهم ترین مشکل میز های فلزی نشان دادن اثر انگشت و لکه ها است. فلز درخشان است و به راحتی لکه ها را نشان می دهد. علاوه بر این هر پاک کننده ای برای پاک کردن میز های فلزی مناسب نیست. از سوی دیگر فلز چندان تعمیر پذیر نیست. فلز های رنگ شده نیز معمولا تعمیر نمی شوند.

 

  • ناهار خوری پلاستیکی و لمینتی

در راهنمای خرید میز ناهار خوری خوب است که به میز های پلاستیکی و لمینتی نیز اشاره کنیم. این میز ها به صورت قالب گیری شده تولید و معمولا روی تخته چندلا چسبانده می شوند. پلاستیک در برابر لکه بسیار مقاوم است و به راحتی لکه را روی خود نشان نمی دهد. اگر بودجه محدودی دارید، میز های پلاستیکی و لمینتی انتخاب خوبی هستند. میز های پلاستیکی عمر زیادی دارند؛ اما از نظر کیفیت معمولا توانایی رقابت با نمونه های چوبی و فلزی را ندارند.

ناهار خوری چوبی

پایه ها در راهنمای خرید میز ناهار خوری

هنگام انتخاب میز غذاخوری به پایه ‌های میز دقت کنید. پایه‌ های مزاحم می ‌توانند فضای نشستن را محدود کنند.

حتما روی صندلی بنشینید و ببینید که آیا زانو های شما به میز برخورد می ‌کند یا خیر. همچنین به عرض پایه ‌ها و محل قرار گیری آن‌ ها توجه کنید. پایه ‌های باریک و گوشه ‌ای باعث می ‌شوند بتوانید صندلی ‌های بیشتری دور میز بچینید.

جمع بندی

اگر قصد دارید میز ناهار خوری خریداری کنید، باید به یک سری نکات دقت داشته باشید. میز های ناهار خوری یک سرمایه گذاری بلند مدت محسوب می شوند؛ زیرا اگر میز مناسبی انتخاب کنید، تا مدت زمان طولانی نیاز به تعویض آن ها نخواهید داشت.

در مقاله راهنمای خرید میز ناهار خوری، درمورد برخی از نکاتی که به شما کمک می کنند تا میز مناسب را انتخاب کنید صحبت کردیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *