بلاگ

ایده های خلاقانه با استفاده از پالت چوبی

پالت های چوبی معمولا برای حمل و نقل محصولات بزرگ برای راه های دور مورد استفاده قرار میگیرند که در زیر محصولات قرار میگیرند تا آسیبی به محصول در هنگام انتقال وارد نگردد. بعد از رسیدن محصول به مقصد این پالت های چوبی معمولا بدون استفاده شده و به عنوان ضایعات فروخته یا معدوم می گردند. استفاده از این محصول بسیار به صرفه بوده و با داشتن ایده های برای استفاده مجدد از آن می توان کاربرد های فراوانی از پالت چوبی کرد. پس با قسمت بلاگ گنجینه همراه باشید تا با این ایده های خلاقانه و جذاب آشنا گردید. در ادامه تعداد از این ایده به شما نشان داده خواهد شد.

  1. استند گل و گیاه

یکی از اولین ایده ها زیبا و سبز برای استفاده مجدد از پالت های چوبی ، استفاده به عنوان استند چوبی گل و گیاه می باشد. برای درست کردن این استند کافی است یک پالت چوبی را برداشته ، پشت آن را با یک پلاستیک ضخیم بپوشانید و با استفاده از منگه به چوب های پالت متصل کرده و درون آن خاک گلدان بریزید. در نهایت درون آن گیاه یا گیا های تزئینی خود را بکارید.

  1. میز قهوه یا میز جلو مبلی

به راحتی میتوانید با نصب چهار عدد چرخ به زیر پالت و قرار دادن یک عدد شیشه به صورت سرتاسری روی پالت میتواند آن به تبدیل به میز جلو مبلی یا میز قهوه کنید.

  1. جاکفشی

برای ایجاد این جاکفشی تنها کافی است پالت چوبی را به صورت برعکس به دیوار پیش کنید ، کفش ه به راحتی درون پالت قرار خواهند گرفت.

  1. تاب چوبی

با استفاده از طناب و یا استفاده از زنجیر و نیز متصل نمودن دو عدد پالت به یکدیگر تحت زاویه 90 الی 120 درجه خواهید توانست از یک تاب چوبی با پالت درست کنید.

  1. میز شراب خوری

میتوانید با رنگ کردن دو عدد پالت و نیز متصل نمودن دو پالت به یکدیگر و قرار دادن چند موازییک سنگی یا سفالی روی آن یک میز شراب خوری زیبا ایجاد نمایید.

  1. نور پردازی با پالت

با بازکردن چوب های پالت و برش آنها میتوانید باکس های بدین شکل ایجاد کرده درون آنها روشنایی قرار دهید.

  1. مسیر چوبی

با بازکردن چوب های روی پالت و قرار دادن انها در کنار هم به شکلی که ایجاد مسیر نماید . میتوانید یک مسیر چوبی زیبا خلق کنید.

  1. اثر هنری دیواری

با رنگ آمیزی کردن و طراحی اشکال هندسی زیبا میتوانید یک اثر هنری خلق کرده و به دیوار نصب کنید.

  1. میز جلو مبلی عثمانی

برای  درست کردن این میز کافی است یک عدد پالت را برداشته و رو آن را با فوم سرد بپوشانید و سپس با کشیدن پارچه ای روی آن ، ان را لحافی کنید.

  1. نیمکت

پالت ها رو میتوانید به عنوان نمیکت هایی زیبا جهت استفاده در ورودی درب منزل و یا در فضای باز و حیاط منزل استفاده نمایید.

11استفاده به عنوان دیوار کوب

با جدا کردن تخه های پالت های معیوب و پرداخت انها به راحتی میتوانید از ان به عنوان دیوار کوب استفاده نماید.

 

 

منبع : https://www.simplemost.com/15-creative-uses-wood-pallets/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.