بلاگ

ساده ترین روش نظافت لوازم چوبی

نظافت مبلمان چوبی

 

مرحله 3 :

آب و صابون ظرفشویی را مخلوط کنید! اگر هنگام تست مبلمان چوبی خود متوجه تغییری نشدید. می توانید آب و صابون ظرفشویی را در یک سطل مخلوط کنید. 1 گالن (3.8 لیتر) آب گرم و 1/2 فنجان مایع ظرفشویی را مخلوط کنید. شروع به پاک کردن مبلمان خود با یک پارچه مرطوب که در محلول خود فرو کرده اید، کنید. مراقب باشید چوب را خیس نکنید. پارچه یا اسفنج خود را مرطوب نگه دارید اما یادتان باشد آن را به هیچ عنوان خیس نکنید. چون آب زیاد چوب را خراب می کند. همچنین می توانید از روغن معدنی برای تمیز کردن چوب خود علاوه بر مواد شوینده یا جایگزینی برای آن استفاده کنید.

نظافت مبلمان چوبی

مرحله 4 :

چوب خود را واکس بزنید ! پس از اینکه چوب خود را به طور کامل پاک کردید. با استفاده از موم یا پوشش از آن محافظت کنید. می‌توانید انواع اسپری‌ها و براق کننده‌های مخصوص چوب را در هر فروشگاه لوازم خانگی یا خواربار فروشی پیدا کنید. برای محافظت به دنبال اسپری هایی باشید که حاوی روغن سیلیکون هستند. برای زدن واکس، فقط از یک پارچه نخی نرم یا برس موم استفاده کنید. موم را کم کم بمالید و به صورت دورانی به چوب بمالید. هنگامی که موم شروع به خشک یا تیره شدن کرد، یک پارچه نخی یا برس موم جدید بردارید و موم را به صورت دایره های کوچک روی ناحیه موم شده صاف کنید.موم‌های مختلف نیاز دارند، که زمان‌های مختلفی را قبل از صاف کردن صبر کنید. برای بهترین نتیجه، دستورالعمل های روی موم خود را بخوانید. یادتان باشد قبل از استفاده، یک روغن، اسپری یا موم را روی سطح کوچکی از چوب آزمایش کنید تا مطمئن شوید که به پوشش چوب آسیبی وارد نمی کند.

خب مراحل به اتمام رسید کمی منتظر بمانید تا اثرات نمایان شود، پس از آن مبلمان چوبی شما آماده استفاده است!

 

میز تحریر

بدون شک، استفاده از لوازم چوبی در هر خانه ای ، زیبایی آن خانه را دو چندان می کند اما باید در نظر داشت. به کارگیری طولانی مدت از مبلمان چوبی شرایط نگهداری خاصی را میطلبد. همچنین در برخی اوقات نوع نظافت هر چوب بسته به جنس آن متفاوت است و باید نکات مهمی را در نظافت لوازم چوبی خود رعایت کنید. در این خصوص ، ما در صنایع چوب گنجینه مقاله ای کار آمد با موضوع نظافت مبلمان چوبی آماده کرده‌ایم که در ادامه آن را میخوانید:

نظافت مبلمان چوبی

مرحله 1 :

نخستین مرحله زدودن گرد و غبار از مبلمان چوبی شما است. برای این کار بهتر است از یک پارچه نرم و بدون پرز استفاده کنید. این کار هرگونه گرد و غبار و سایر ذرات ریز را که باعث می شوند هنگام مراحل نظافت در مبلمان چوبی شما نفوذ کنند را از بین می برد.

یادتان باشد گردگیر های پَر برای مبلمان چوبی از جمله میز تحریر یا صندلی مطالعه چندان موثر نیستتند. زیرا گردگیر پر هیچ ذره ای را بلند نمی کند حتی برخی از گردگیر های پر دارای شاخک های تیزی هستند. که ممکن است مبلمان یا مصنوعات چوبی شما خراش دهند.

 

نظافت مبلمان چوبی
مرحله 2 :

از یک سطح کوچک شروع کنید! برای مثال برای نظافت یک میز تحریر ، قفسه کتاب یا صندلی مطالعه؛ اگر مطمئن نیستید که از چه نوع رنگ یا پرداختی استفاده شده است ، بهتر است از مواد پاک کننده ای استفاده کنید که ضرر کمتری نسبت به مواد پاک کننده دیگر دارند. ( البته اگر از صنایع چوب گنجینه خرید کرده اید چوب ها روسی هستند با روکش پلی استر ) در ادامه یک سطح کوچک از وسیله چوبی خود را در نظر بگیرید. یک تکه پنبه یا پارچه ای نرم را بردارید ابتدا آن را با گرم مرطوب نمایید، سپس یک قطره مایع صابون یا مواد شوینده ظرف شویی به آن اضافه نمایید.

حال شروع به پاک کردن قسمتی از مبلمان چوبی خود مانند داخل پایه ها کنید. در حال حاضر ،  می خواهید آزمایش کنید که آیا مواد شوینده برای مبلمان چوبی شما مضر است یا خیر. بگذارید ناحیه تحت نظافت یک دقیقه یا بیشتر بماند و به دنبال هرگونه تغییر رنگ باشید. اگر متوجه تغییر ناخواسته نشدید، راه حل شما بی خطر است. اگر متوجه تغییر شدید، فقط با آب گرم و یک پارچه مرطوب ادامه دهید.

ترجمه : صنایع چوب گنجینه

منبع: www.wikihow.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.