بلاگ

راهنمای خرید میز تحریر

میز تحریر چوبی گنجینه

اگر قصد خرید میز تحریر را دارید بهتر است مطلب زیر را مطالعه کنید. مقاله زیر راهنمای خرید میز تحریر استاندارد است که نکات بسیاری را در بر گرفته است.فرقی نداره شما یک میز تحریر دخترانه رو بخواهید یا میز تحریر دیواری مهم اینه که به استاندارد های زیر توجه داشته باشید تا در هنگام استفاده از میز مطالعه احساس خستگی نکنید.

گاهی اوقات بچه ها با حالت درازکش جلوی تلویزیون تکالیف روزانه شان را انجام می دهند یا از پیشخوان و میز ناهار خوری یا میز غذا خوری آشپزخانه استفاده می کنند تا در جمع خانوادگی بیشتر حضور داشته باشند. این قضیه تمرکزشان را کم می کند و به دلیل وضعیت نامناسبی که بدن شان دارد، در دراز مدت دچار آسیب های جبران ناپذیر می شوند.

داشتن یک میز تحریر جدید که سلیقه بچه ها در آن اعمال شده باشد، می تواند نقش مهمی در پشت میز نشستن برعهده داشته باشد اما نباید از کنار استانداردهای یک میز تحریر مناسب به سادگی گذشت. دکتر نفیسه ملکی، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی می گوید با شروع سال تحصیلی بهتر است والدین زمان و مکان مناسب و ثابتی را برای درس خواندن بچه ها در نظر بگیرند.
 
 

قوس ستون فقرات

صندلی و میز تحریر طوری باید تنظیم شوند که اگر مانیتور روی میز است، به موازات چشم باشد نه پایین تر و نه بالاتر. قوس محدب گودی کمر را می پوشاند و قوس مقعر تحدب پشت را در بر می گیرد. صندلی بهتر است ارگونومیک باشد و قوس های ستون فقرات را در بر بگیرد اما اگر پشتی صندلی صاف بود، برای پر کردن قوس می توان از بالشتک های مخصوص پشت صندلی استفاده کرد.
 
میز-مطالعه-یک-نفره-رنگ-راش

میز-مطالعه-یک-نفره-رنگ-راش 2

ابعاد صندلی

نشیمنگاه صندلی باید 90 درصد طول ران را بگیرد. اگر بیش از 90 درصد باشد به زانو فشار می آید و اگر کمتر باشد باعث مشکلات عضلانی می شود. از نظر عرض هم بستگی به این دارد که فرد چقدر چاق یا لاغر است اما معمولا فرد به عرض 47، 48 سانتی متر برای نشیمنگاه احتیاج دارد. طول40 سانتی متر هم مناسب است اما باز هم این موارد ثابت نیستند؛ مثلا این میز برای کسی که  قدی بلند دارد و استخوان رانش بلند است، ممکن است بیشتر و برای کسی که قدی کوتاه تر دارد، کمتر باشد.
 
 

رویه صندلی

ارتفاع صندلی هرقدر باشد، زانو باید در زاویه 90 درجه قرار بگیرد. جنس نشیمنگاه نباید خیلی نرم باشد که داخلش فرو برویم و نه خیلی سفت باشد که ثابت در جای خود باقی بماند. باید به صورتی باشد که وقتی با انگشت فشار ملایمی به صندلی می آوریم یک یا دو سانتی متر فرو برود و بعد هم به حالت اولیه اش بازگردد. در واقع جنس رویه صندلی باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد.
 
صندلی میز ناهار خوری راش

صندلی میز ناهار خوری راش

ارتفاع پشتی

ارتفاع پشتی صندلی باید کاملا کتف ها را بپوشاند و تا مهره هفتم گردن بیاید؛ پشتی صندلی باید دو قوس داشته باشد، یکی قوس مقعر و یکی محدب. زمانی که فرد مطالعه می کند، بهتر است فاصله چشم تا روی کتاب به حدی باشد که گردن بیش از 20 درجه خم نشود. اگر مجبور بودید این کار را بکنید باید سطح میز مطالعه را بالا بیاورید. همچنین می توانید از رحل (نگه دارنده کتاب) یا یک سطح چوبی استفاده کنید تا مجبور نباشید گردن را بیشتر خم کنید.
صندلی مطالعه چوبی قوس دار راش

صندلی مطالعه چوبی قوس دار راش

 
میز تحریر بهتر است جدا از میز کامپیوتر یا لپ تاپ باشد؛ البته عموما این اتفاق نمی افتد. یکی به دلیل اینکه فضای اتاق این اجازه را نمی دهد و دیگر اینکه به لحاظ اقتصادی، خانواده ها نمی توانند دو بار هزینه کنند. در این صورت وقتی می خواهید از یک میز برای مطالعه و کامپیوتر استفاده کنید، سطح رویه میز باید بزرگ تر باشد.
 
 
 

مد روز (راهنمای خرید میز تحریر)

این روزها برای دکوراسیون اتاق کودک، رنگ سفید، رنگ روز محسوب می شود. میز، تخت و سایر وسایل چوبی به رنگ سفید، پیشنهاد ویژه طراحان است که فضای کوچک ترین اتاق ها را روشن و باز نشان می دهد. توصیه می کنیم حتی اگر رنگ سفید را دوست ندارید، برای رنگ اتاق کودک یا نوجوان خود سراغ رنگ های روشن بروید چون رنگ های تیره  نشاط فضا را از بین می برند.
 
 

ارتباط بین سلامتی و زاویه ها

زمانی که فرد روی صندلی می نشیند باید کف پایش کامل روی زمین قرار بگیرد و زاویه ساق پا و زانو 90 درجه و زاویه ران و بدن بین 90 تا 110 درجه به سمت عقب باشد. در گذشته تاکید داشتند که زاویه باید 90 درجه باشد اما تحقیقات جدید نشان داده که اگر فردی خیلی در زاویه 90 درجه قرار بگیرد، ممکن است اسپاسم عضلانی پشت و کمر پیدا کند. پس اگر پشتی صندلی قابلیت تنظیم دارد، بهتر است در فواصل زاویه بین 90 تا 110 درجه قرار بگیرد.
 
 
صندلی باید استحکام خوبی داشته باشد. جنس آن می تواند فلز، چوب یا. . . باشد. صندلی را که گوشه تیز دارد نباید برای میز تحریر فرزندتان انتخاب کنید. چه بهتر که دسته های صندلی و اسکلت اصلی آن منحنی باشد. صندلی فرفورژه و مشابه آن هم اصلا توصیه نمی شود.
میز تحریر چوبی جدید گنجیه

میز تحریر چوبی جدید گنجیه

 

متناسب با متراژ اتاق (راهنمای خرید میز تحریر)

 
میز تحریر را باید آنقدر در اتاق جابجا کنید تا بهترین زاویه برای راحتی کودک یا نوجوان تان را پیدا کنید. این میز باید در جای مناسب قرار بگیرد تا نوری که به میز می تابد باعث ناراحتی چشم دانش آموز نشود. اگر متراژ اتاق کوچک است، چه بهتر که از گوشه ها و بخش های غیر قابل استفاده اتاق برای قرار دادن میز استفاده کنید؛ مثل میزهای متصل به کتابخانه که اغلب متحرک هستند و برحسب نیاز باز یا بسته می شوند. در اتاق های بزرگ که دست تان باز است، می توانید به نمونه های بزرگ تری هم فکر کنید.
 

هرقدر حرفه ای تر، گران تر

میز تحریر چیزی نیست که هر روز بخواهید آن را عوض کنید؛ پس چه بهتر که هنگام خرید حواس تان به رنگ و مدل آن باشد. هرقدر ساده تر باشد، سال های بیشتری مهمان اتاق فرزند شما خواهد بود. این میز را با توجه به ابعاد، کاربری و جنس آن با قیمت های متفاوتی در بازار پیدا می کنید. هرقدر سن کودک شما بالاتر برود، نیاز بیشتری برای نگهداری لوازم التحریر، کاغذ، کتاب و. . .
 
پیدا می کند به همین خاطر بهتر است مدلی را انتخاب کنید که تعدادی کشو داشته باشد.
مسلما برای چنین میزی هزینه بیشتری هم باید بپردازید. برای خرید یک میز تحریر معمولی باید حدود 250هزار تومان به بالا بپردازید. هرقدر میزان کاربری آن بیشتر، جنس آن بهتر و برند معروف تری باشد، گران تر است. جنس میزهای تحریر موجود در بازار عموما ملامینه ضدخش است. میزهای تحریر حرفه ای تر با قیمت های بیش از یک و نیم میلیون در بازار موجود است. بعضی از خانواده ها هم ترجیح می دهند بسته به سلیقه خود و فرزندشان به نجار سفارش ساخت میز تحریر را بدهند.
میز تحریر ساده کشو دار گنجینه

میز تحریر ساده کشو دار گنجینه

صندلی ثابت ایمن تر است

در رابطه با چرخدار بودن صندلی باید گفت بهتر است برای کودکان نوع چرخدار انتخاب نکنید. البته اگر کودکی بخواهد به قسمت های مختلف میز دسترسی پیدا کند، نوع چرخدار قابلیت بیشتری دارد و این صندلی ها سرعت را بالاتر می برند. تحقیقات نشان می دهد، صندلی ثابت برای کودکان امنیت بهتری ایجاد می کند و ممکن است در حرکت های مختلف با صندلی چرخ دار آسیب ببینند.
 

ارتفاع ایده آل

اندازه میز تحریر با توجه به جثه هر فرد تعیین می شود؛ بنابراین باید مدلی را تهیه کنید که فرزندتان هنگاهی که پشت آن می نشیند؛ به شانه و دست هایش فشاری وارد نشود. میز تحریری برای کودک یا نوجوان تان مناسب است که وقتی پشت آن می نشیند، بدون اینکه به بدنش فشار اضافی وارد شود، دست هایش روی میز قرار بگیرند؛ به صورتی که مچ و آرنج در امتداد هم باشند و آرنج و بازو یک زاویه حدود 110 درجه ایجاد کند.
 
اگر ارتفاع میز تحریر انتخابی شما از این استاندارد کوتاه تر باشد، دست ها به سمت پایین آویزان و در نتیجه سر و گردن کودک اذیت می شود. اگر هم از این حالت بلندتر باشد باعث می شود که شانه بالاتر قرار بگیرد که باز هم در دراز مدت باعث درد کتف و شانه می شود.

 

 

کدام میز تحریر و چگونه و از کجا بخریم؟

اگر تصمیم گرفتید به خرید میز تحریر گرفتید سعی کنید یک میز تحریر کتابخانه دار را انتخاب کنید که بتواند نیاز ها و مشکلات شمارا حل کنید سعی کنید میز تحریر را از فروشگاه های معتبر که محصولات با کیفیت بالا ارائه میدهند خریداری کنید.شرکت گنجینه با سابقه ای درخشان در صنعت تولید تجهیزات کتابخانه ای نامی آشنا در تمامی کتابخانه ها و مراکز علمی کشور به حساب می آید.بدین منظور به راحتی میتوانید از فروشگاه اینترنتی گنجینه خرید نمایید.

 

میز تحریر - میز مطالعه - صندلی - تخت خواب تاشو - فروشگاه گنجینه

 

 

مشتریان عزیز جهت مشاهده ویدیوی تمامی محصولات ما میتوانید با از روش های زیر با ما در ارتباط باشید:

کانال تلگرام گنجینه: https://t.me/ganjineh_choobin

کانال آپارات گنجینه: https://www.aparat.com/ganjinehco

جهت ارتباط با راهنمای خرید میز تحریر پشتیبان تلفنی گنجینه با شماره 03131310600 و یا  03131310700 در ساعات اداری (8 صبح الی 4 بعد ازظهر) در تماس باشید.

نوشته های مشابه

1 دیدگاه در “راهنمای خرید میز تحریر

  1. blog گفت:

    ای کاش همه مثل شما توضیح میدادند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.