بلاگ

راهنمای خرید میز تحریر استاندارد

راهنمای خرید میز تحریر استاندارد
راهنمای خرید میز تحریر استاندارد

هنگامی که صحبت از درس خواندن، مطالعه و یا کار کردن در منزل به میان می آید، استفاده از میز ناهارخوری یا پیشخوان آشپزخانه نیاز های شما را برطرف نخواهد کرد. یک میز تحریر استاندارد از ضروری ترین وسایل کار کردن و درس خواندن است. برای اینکه بیشترین بهره وری را داشته باشید، خوب است که میز استانداردی را انتخاب کنید. اندازه و ابعاد میز و فضای آن از مهم ترین ملاک های تعیین کننده میز استاندارد است. در این مطلب از گنجینه همراه ما باشید تا میز استانداردی را بخرید.

میز تحریر استاندارد

قبل از انتخاب میز تحریر استاندارد چه کار هایی انجام دهیم؟

پیش از اینکه میز ایده آل خود را انتخاب کنید، بهتر است چند گام ضروری را انجام دهید تا جستجو هایتان محدود شود و زود تر به نتیجه برسید.

 

فضای خود را اندازه گیری کنید:

محیط یا همان اتاقی که قصد دارید میز را در آن قرار دهید، اندازه گیری کنید. هر چه اتاق بزرگ تر باشد، طبیعتا می توانید میز بزرگ تری را انتخاب کنید و برای یک اتاق کوچک، قطعا یک میز بزرگ انتخاب خوبی نیست.

هنگام اندازه گرفتن ابعاد اتاق این نکته را هم در نظر بگیرید که هر میزی که بخواهید در اتاق قرار دهید باید بین 83 تا 91 سانتی متر فضای خالی برای صندلی و تردد پشت میز داشته باشد.

 

هدف خود از خرید میز را در نظر بگیرید:

از میز تحریر خود چه استفاده ای می خواهید بکنید؟ آیا فقط قرار است پشت آن بنشینید و مطالعه کنید و یا کار های کامپیوتری خود را نیز می خواهید انجام دهید؟ طبیعتا اگر می خواهید مانیتور، کیس و… را هم روی میز قرار دهید به میزی بزرگ تر با فضای بیشتر نیاز خواهید داشت.

 

نیاز ها و راحتی خود را بسنجید:

یک میز تحریر استاندارد قطعا راحتی و آرامش خوبی را برای همه افراد فراهم می کند؛ اما با این حال اگر قدتان بسیار بلند است احتمالا نیاز به میزی با ارتفاع بیشتر از حالت نرمال و استاندارد خواهید داشت.

میز تحریر شما باید ارگونومیک برای بدن شما مناسب باشد و راحتی شما هنگام نشستن را فراهم کند. پس هنگام خرید میز، راحتی خود را در اولویت قرار دهید.

.

 بیشتر بخوانید:  معرفی بهترین مدل میز تحریر

.

صنایع چوب گنیجنه

ابعاد استاندارد میز تحریر

اندازه طول، عمق و ارتفاع میز سه عامل اصلی و تعیین کننده راحتی شماست. سه عاملی که می تواند نیاز شما به میز تحریر را برطرف کند.

 

  • طول: طول همان اندازه ای است که وقتی پشت میز می نشینید، از سمت چپ به راست قابل اندازه گیری است. حداقل اندازه یک میز تحریر معمولا 50 سانتی متر است تا میز شما برای مانیتور هم جا داشته باشد؛ اما طول استاندارد میز تحریر 121، 152 و یا 182 سانتی متر است.

 

  • عمق: عمق میز همان ضلعی است که وقتی پشت میز می نشینید از جلو به عقب قابل اندازه گیری است. عمق استاندارد حدود 60 تا 91 سانتی متر است.

 

  • ارتفاع: برای اندازه گیری ارتفاع میز از پایه تا بالای میز را اندازه بگیرید. ارتفاع یک میز استاندارد حدود 76 سانتی متر است. این ارتفاع حالتی ایده آل برای راحت نشستن پشت میز است. البته میز های تحریر کودک، کوتاه ترند. میز تحریر با ارتفاع استاندارد سبب می شود تا پا های شما دچار گرفتگی نشود و زانو درد نگیرید. همچنین از گردن درد هم جلوگیری می کند.

اندازه میز ها

میز ها در سه اندازه مختلف عرضه می شوند. این سه اندازه حالت استانداردی است که می تواند وضعیت ایده آلی را برای شما فراهم کند.

 

  • میز های کوچک: اگر فضای اتاقتان محدود است، بهتر است میز تحریر استاندارد کوچکی را بخرید. میز های کوچک عرضی کمتر از 101 سانتی متر است. میز های کوچک بهترین انتخاب برای آپارتمان های کوچک، سوئیت ها، خوابگاه ها و… هستند.

 

  • میز های متوسط: عرض میز های متوسط بین 101 تا 152 سانتی متر است. میز های متوسط رایج ترین ابعاد میز هستند که تقریبا برای همه فضا ها ایده آل هستند و طیف گسترده ای از مدل ها را در بر می گیرند.

 

  •  میز های بزرگ: این میز ها عرضی بیش از 152 سانتی متر دارند. میز های بزرگ معمولا برای دفاتر کار و ادارات و فضا های بزرگ مناسب هستند.
میز تحریر استاندارد

انواع میز های تحریر و جایگزین های مناسب برای آن

میز های تحریر رایج ترین و ابتدایی ترین میز ها هستند که سبک ها و اندازه های متفاوتی دارند. از این میز ها می توان برای بسیاری از کار ها از جمله نوشتن، مطالعه کردن یا کار با لپ تاپ استفاده کرد.

اما با این حال، گاهی برخی افراد انواع دیگری از میز را جایگزین میز تحریر می کنند. در ادامه، میز هایی که به عنوان میز تحریر می توان استفاده کرد را نام خواهیم برد.

 

• میز های کامپیوتر: میز کامپیوتر معمولا در دفاتر و ادارات استفاده می شود. از این میز ها برای صرفه جویی در فضا استفاده می شود و برای قرار دادن صفحه کلید و مانیتور بسیار مناسب است. برخی از میز های کامپیوتر حتی یک فضای کشویی برای صفحه کلید و ماوس دارند.

 

• میز های گیم: میز های گیم طول بیشتری دارند و در مجموع بزرگ تر هم هستند؛ زیرا باید تمام تجهیزات بازی بر روی آن ها قرار بگیرد. افراد هنگام تهیه میز گیم معمولا به تعداد تجهیزات خود نگاه می کنند.

 

میز های بازی اغلب فضا هایی دارند که سبب تهویه هوا و داغ نشدن تجهیزات شود. نکته اساسی در خصوص این میز ها این است که شرایط جسمی ایده آلی را برای شما فراهم می کند و سبب می شود که دست ها، گردن و پا هایتان آسیبی نبینند. از همین روی، اگر فضای کمی دارید و قادر به تهیه میز تحریر، جدا از میز بازی نیستید. میز بازی می تواند برای مطالعه هم گزینه خوبی باشد.

نتیجه گیری

اگر زمان زیادی از روز را صرف مطالعه و نوشتن می کنید؛ دانشجو هستید و یا مشغول به انجام کاری هستید که نیاز به میز دارید، میز ناهار خوری و پیشخوان آشپزخانه پاسخگوی نیاز های شما نخواهد بود.

در همین راستا، بهتر است که میز تحریر استانداردی تهیه کنید. ما در این مطلب سعی کردیم تا شما را با خصوصیات میز های تحریر استاندارد آشنا کنیم. امیدواریم که با توجه به نیازتان میز تحریر استاندارد مناسبی تهیه کنید تا سلامت جسمتان هم حفظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *