بلاگ

ایجاد محیط مطالعه مناسب

مکان مطالعه ایده آل و میز تحریر مناسب

ایجاد محیط مطالعه مناسب

آیا شما به سختی مطالعه می کنید؟ آیا شما در وسط مطالعه روی تخت خواب چرت می زنید؟ آیا وقتی می خواهید تمرکز کنید حواس شما پرت میز ناهار خوری می شود؟ آیا از خود سوال کرده اید که محیط مطالعه مناسب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ مکان بهتری را برای مطالعه پیدا کنید. با تجهیزات مناسب و برنامه ریزی خوب شما می توانید مطالعه مفیدتر و هدفمندتری داشته باشید. برای کارایی بیشتر ما یک مقاله تحت عنوان چیدمان اتاق مطالعه نیز تهیه کرده ایم که میتوانید از آن استفاده کنید.

محیط خود را آماده کنید.

محیطی که شما در اونجا مطالعه می کنید، تاثیر زیادی روی مفید بودن مطالعه و یادگیری بهتر شما داره. با وجود این، اگه شما نتونید در یک مکان به خوبی تمرکز کنید و حواستون رو جمع کنید، نباید از خودتون انتظار داشته باشید که درس هاتون رو به خوبی یاد بگیرید. این لزوما بدین معنی نیست که شما باید یک مکان کاملا ساکت و آروم رو برای درس خوندن پیدا کنید، منظور این هست که شما باید بهترین مکان رو با توجه به شخصیت،  روش های مطالعه کردن و سبک یادگیری خودتون پیدا کنید.

میز تحریر مناسب جهت مطالعه

میز تحریر مناسب جهت مطالعه

میز تحریر ساده کشو دار گنجینه

میز تحریر ساده کشو دار گنجینه

۱ یک میز تحریر و صندلی مطالعه خوب داشته باشید. شما می خواهید راحت باشید اما نه آنقدر که تمرکز خود را از دست بدهید و به خواب بروید. (تخت شما جای مناسبی برای انجام تکالیف نیست.) شما به فضای مناسب نیاز دارید. یک میز تحریر داشته باشید که وقتی پشت آن می نشینید، ارتفاع آن بین کمر و قفسه سینه شما باشد همچنین بدون قوز کردن بتوانید آرنج خود را روی آن قرار دهید و شانه های خود را به جلو بدهید. و بتوانید پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهید. از یک صندلی راحت استفاده کنید که ارتفاع آن متناسب با میز شما باشد. صندلی شما می توانید قابلیت چرخش و خم شدن داشته باشد.

جهت مشاهده میز تحریر مناسب کلیک کنید.

نور کافی و مناسب جهت مطالعه و میز تحریر

نور کافی و مناسب جهت مطالعه و میز تحریر

۲ نور کافی ومناسب فراهم کنید. اگر محیط مناسب مطالعه ای نداشته باشید و تاریک باشد نه تنها باعث می شود شما راحت تر به خواب بروید بلکه به چشم های شما فشار می آورد. روشنایی هایی مانند نور فلورسنت نیز می تواند برای چشم های شما بد باشد از یک چراغ رومیزی برای تمرکز نور روی فضای مطالعه خود استفاده کنید. اگر نور طبیعی در دسترس است استفاده از آن آرامش بخش است ولی سعی کنید با یک پرده شفاف پنجره را بپوشانید که حواستان پرت نشود. ما به شما میز تحریر چراغدار گنجینه را پیشنهاد میکنیم :

میز تحریر چراغدار گنجینه

میز تحریر چراغدار گنجینه

جمع آوری و نظم دادن به وسایل مورد نیاز مطالعه

جمع آوری و نظم دادن به وسایل مورد نیاز مطالعه

۳ وسایل خود را جمع آوری کنید. مطمئن شوید که تمام وسایل مورد نیاز برای مطالعه را در دسترس دارید تا برای پیدا کردن یک مداد یا خط کش وقت خود را از دست ندهید. لوازم خود مانند خودکار، مداد، پاک کن، ماشین حساب، کاغذ و غیره را در کشوی میز خود قرار دهید.

مرتب قرار دادن وسایل مطالعه و لوازم تحریر

مرتب قرار دادن وسایل مطالعه و لوازم تحریر

۴ همه وسایل خود را مرتب قرار دهید. از کشوی میز خود برای قرار دادن چیزهایی که بیشتر به آن نیاز دارید استفاده کنید. یا از جعبه های کوچک که برروی میز خود قرار دهید. موارد مطالعه خود را بر اساس موضوع آنها در پوشه ها قرار دهید و علامت گذاری کنید تا به راحتی در دسترس باشند.برای نظم و انظباط بیشتر در مطالعه میتوانید از میز تحریر کتابخانه دار یا میز تحریر کشو دار گنجینه استفاده کنید:

نظم و ترتیب جزوه و کامپیوتر و پوشه ها

نظم و ترتیب جزوه و کامپیوتر و پوشه ها

۵ فایل های کامپیوتر خود را مرتب کنید. سازماندهی باید فضای آنلاین شما را هم در بر بگیرد و اطلاعات روی کامپیوتر خود را براساس عنوان آنها پوشه بندی کنید. برای هر کلاس یا موضوع پوشه های خاصی ایجاد کنید و همه فایل های خود را در جای مناسب قرار دهید.

قرار دادن ساعت بر روی میز تحریر

قرار دادن ساعت بر روی میز تحریر

۶ یک ساعت داشته باشید. نوع آن بستگی به شما دارد. ساعت می تواند ایجاد انگیزه بیشتر برای مطالعه در شما داشته باشد وبه شما نشان دهد برای چه مدت مطالعه می کنید. سعی کنید با استفاده از یک ساعت مطالعه خود را زمان بندی کنید. تصمیم بگیرید مثلا ۳۰ دقیقه مطالعه کنید بدون اینکه حواستان پرت شود.اگر صدای تیک تاک یک ساعت عقربه ای شما را اذیت می کند می توانید از ساعت های دیجیتال استفاده کنید.

از بین بردن عواملی که باعث حواس پرتی می شوند.

کاهش بهم ریختگی بر روی میز تحریر و میز مطالعه

کاهش بهم ریختگی بر روی میز تحریر و میز مطالعه

۱ به هم ریختگی میز خود را کاهش دهید. مرتب کردن میز باید شامل قرار دادن هر چیزی سر جای خودش باشد. کاغذ های باطله را در سطل زباله بریزید. کتاب ها و مقالات را در جای خودشان قرار دهید. میز تحریر شلوغ و درهم برهم باعث حواس پرتی شما می شود. زمان استراحت بین مطالعه خود به مرتب کردن میزتان بپردازید. یک فضای میز مطالعه به هم ریخته باعث بوجود آمدن یک ذهن به هم ریخته می شود. پیشنهاد ما به شما استفاده از میز تحریر های همراه با مانع است تا باعث حواس پرتی شما هنگام مطالعه نگردد.

جدا شدن از گوشی در هنگام مطالعه بر روی میز تحریر

جدا شدن از گوشی هنگام مطالعه

۲ از گوشی خود جدا شوید. گوشی های هوشمند از جمله مهمترین ابزار حواس پرتی هستند. در هنگام مطالعه گوشی خود را از خودتان دور کنید. اگر از گوشی خود به عنوان ماشین حساب استفاده می کنید بهتر است آن را روی مد هواپیما قرار دهید.

دوری از صداهای مزاحم هنگام مطالعه

دوری از صداهای مزاحم هنگام مطالعه

۳ از صداهای مزاحم دوری کنید. بعضی افراد برای مطالعه نیاز به سکوت کامل دارند و بعضی هم نیاز به یک صدای پس زمینه دارند نیاز خود را شناسایی کنید. اینکه هم بتوانید تلویزیون نگاه کنید هم در فیس بوک بگردید هم مطالعه کنید افسانه است. مطالعه نیاز به تمرکز دارد. بنابراین تلویزیون و موسیقی را برای اوقات فراغت خود بگذارید. اگر صدای تلویزیون اتاق کناری مزاحم شماست از هدفون استفاده کنید اگر برای پس زمینه مطالعه خود می خواهید یک موسیقی داشته باشید از موسیقی بیکلام استفاده کنید.

فضای مطالعه اختصاصی هنگام مطالعه

فضای مطالعه اختصاصی هنگام مطالعه

۴ یک فضای مطالعه اختصاصی برای خود داشته باشید. اگر تخت خود را محیط مطالعه خود انتخاب کردید بیشتر وسوسه می شوید که بخوابید به همین ترتیب اگر جایی که بازی کامپیوتری می کنید و یا جایی که معمولا غذا می خورید، مکان های مناسبی برای مطالعه نیستند. یک مکان را به محیط مطالعه خود اختصاص دهید حتی اگر یک گوشه خانه باشد.

پرهیز از خوردن هنگام مطالعه

پرهیز از خوردن هنگام مطالعه

۵ در هنگام مطالعه از خوردن دوری کنید. از مصرف بیش از حد قند و کافئین در هنگام مطالعه بپرهیزید چون باعث عصبی شدن و افت تمرکزتان می شود. در وقت استراحت بین مطالعه خود به عنوان پاداش از خوراکی های مفید مانند میوه ها و مغز ها استفاده کنید.

چند توضیه کاربردی جهت ساخت محیط مطالعه امن و آرام برای مطالعه و یادگیری:

نیازهای فضای مطالعه ی شما

دانش آموزان متفاوت هستند. بعضی ها به محیطی کاملا آرام و ساکت نیاز دارن تا بتونن بدون وقفه درس بخونن. اما بعضی های دیگه یک موسیقی آرام و ملایم در حین درس خوندن رو ترجیح میدن و برای خودشون چندین زمان استراحت و تفریح مشخص می کنن. برای شناختن نیازها و شخصیت خودتون وقت بذارید و بعد برای ایجاد یک مکان مطالعه ی مناسب برنامه ریزی کنید، تنها خود شما هستید که می تونید متوجه بشید چه جایی برای درس خوندنتون مناسب ترینه.

شما می تونید موثرتر و مفیدتر درس بخونید، اگه زمان درس خوندن تون هم مثل وقت هایی که می خواید به مهمونی برید، برنامه ریزی شده باشه. برای درس خوندن تون یک مکان مشخص و زمان های برنامه ریزی شده و منظم اختصاص بدید. حتی بعضی از دانش آموزان برای مکان مطالعه خودشون اسم میذارن، این ممکنه کمی خنده دار باشه اما موثره. با این کار شما احترام بیشتری برای اون مکان قائل میشید و اونجا رو جدی تر می گیرید. حتی ممکنه بتونید اینجوری برادر کوچیک ترتون رو از اون جا دور نگه دارید تا وسایل شما رو بهم ریخته نکنه.

1. شخصیت و الویت های خودتون رو شناسایی کنید

یکی از مهم ترین چیزها این هست که آیا شما نسبت به صدا و سایر عواملی که باعث حواس پرتی میشن حساس هستید یا نه، شما باید این مساله رو در مورد خودتون کشف کنید. همچنین باید تشخیص بدید که اگه در یک مکان برای مدت طولانی بشینید و بی وقفه درس بخونید بهتر متوجه میشید یا باید برای خودتون زمان های استراحت کوتاه و برنامه ریزی شده در نظر بگیرید. اگه تابه حال به این ها دقت نکردید، الان وقتش رسیده که هر دو حالت رو امتحان کنید تا با شناختن خودتون بتونید بهتر درس بخونید.

2. محیط مطالعه مناسب رو شناسایی کنید و اونجا رو مال خودتون کنید

اتاق شما می تونه بهترین و مناسب ترین گزینه باشه، یا ممکن هست برای شما گزینه ی خوبی نباشه چون بعضی از دانش آموزان اتاق رو مکانی برای استراحت و خواب می دونن برای همین وقتی که در اون فضا قرار می گیرن نمی تونن به خوبی تمرکز کنند و حواسشون پرت میشه. اتاق خواب هم ممکنه مشکلات خاص خودشون رو داشته باشه، مثلا اگه شما یک اتاق اشتراکی با خواهر یا برادرتون دارید و فقط می تونید در محیط های کاملا ساکت و بدون حواس پرتی درس بخونید، پس اونجا برای شما مناسب نیست و باید به جاهای دیگه ای مثل: اتاق زیرشیروانی، انباری، گاراژ و یا زیرزمین فکر کنید. جایی کاملا دور از بقیه افراد خانواده و سایر عوامل حواس پرت کننده.

مطمئن بشید که اتاق زیر شیروانی خیلی گرم نباشه یا گاراژ خیلی سرد نباشه. اگه مکانی که شما برای درس خوندن انتخاب کردید، مناسب هست و با عقل جور درمیاد، می تونید از والدینتون کمک بخواید تا اونجا رو برای شما آماده کنند و نیازهای شما رو برای درس خوندن در اونجا برطرف کنند. اغلب والدین خوشحال میشن که بتونن فضای مناسبی رو برای بچه هاشون ایجاد کنند تا به راحتی درس بخونن و عادت هاشون رو بهبود ببخشن.

3. مطمئن بشید که مکان مطالعه انتخابی شما به اندازه کافی راحت هست

خیلی مهم هست که کامپیوتر و صندلی خودتون رو به گونه ای تنظیم کنید که به دست ها، مچ و گردنتون آسیبی نرسه. اطمینان حاصل کنید که صندلی و مانیتور شما در ارتفاع مناسبی قرار گرفتن و وضعیت مناسب ارگونومی رو برای شما ایجاد می کنند تا بتونید ساعت ها به راحتی مطالعه کنید. مراقب باشید و از فشارهایی که به شما صدمه می زنن دوری کنید چون رعایت نکردن این اصول می تونه صدمات زیادی رو به شما وارد کنه که تا آخر عمر آثارش از بین نمی ره. بعد از اون مکان مطالعتون رو با تمام ابزار و وسایلی که نیاز دارید تجهیز کنید.

4. برای محیط مطالعه قوانین ایجاد کنید

با مشخص کردن قوانین خاص خودتون و نوشتن اون ها می تونید از بحث ها و سوتفاهم هایی که ممکنه بین شما و خانوادتون پیش بیاد، جلوگیری کنید. کافیه زمان ها و نحوه ی مطالعه رو بنویسید و جایی در دید بقیه اعضای خانواده بذارید. اگه میدونید که با داشتن زمان ها ی استراحت کوتاه، بهتر درس رو یاد می گیرید اون رو از اول مشخص کنید و جز قوانین تون یادداشت کنید. حتی ممکنه شما بخواید برای انجام تکالیفتون هم برای خودتون قانون مشخص کنید.

با والدین تون صحبت کنید و به اون ها در مورد بهترین روش هایی که پیدا کردید، توضیح بدید. به اون ها بگید که چرا نیاز دارید کمی بین مطالعه استراحت کنید، آهنگ گوش بدید، میان وعده بخورید یا هر روش دیگه ای که مناسب خود شماست و بیش ترین تاثیر رو روی مطالعه و تمرکز شما داره.

راهنمای خرید میز تحریر و میز مطالعه مناسب

کدام میز تحریر و چگونه و از کجا بخریم؟

اگر تصمیم گرفتید به خرید میز تحریر گرفتید سعی کنید یک میز تحریر کتابخانه دار را انتخاب کنید که بتواند نیاز ها و مشکلات شمارا حل کنید سعی کنید میز تحریر را از فروشگاه های معتبر که محصولات با کیفیت بالا ارائه میدهند خریداری کنید.شرکت گنجینه با سابقه ای درخشان در صنعت تولید تجهیزات کتابخانه ای نامی آشنا در تمامی کتابخانه ها و مراکز علمی کشور به حساب می آید.بدین منظور به راحتی میتوانید از فروشگاه اینترنتی گنجینه خرید نمایید.

میز تحریر - میز مطالعه - صندلی - تخت خواب تاشو - فروشگاه گنجینه

ارسال رایگان میز تحریر برای ساکنین شهر اصفهان- تولید میز تحریر و قفسه کتاب در اصفهان، مهد هنر

مشتریان عزیز جهت مشاهده ویدیوی تمامی محصولات ما میتوانید با از روش های زیر با ما در ارتباط باشید:

کانال تلگرام گنجینه: https://t.me/ganjineh_choobin

کانال آپارات گنجینه: https://www.aparat.com/ganjinehco

جهت ارتباط با پشتیبان تلفنی گنجینه با شماره 03131310600 و یا  03131310700 در ساعات اداری (8 صبح الی 4 بعد ازظهر) در تماس باشید.

مشاهده تمامی مدل میز تحریر مدرن گنیجنه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.